Kaynaklar
Helios-Platform ürünü ne sunar ?
Veri merkezi odaklı altyapı değişikliklerine yönelik planlama fazında ihtiyaç duyulan verilerin toplanması ve sunucular üzerinde çalışan uygulamaların uygulama bağımlılık haritalarının çıkarılması ile bütünsel görünürlük sağlar. Linux ve windows tabanlı işletim sistemleri üzerine kurulan ajanları vasıtası ile uygulama verisi toplayan ve bunu bir sunucu üzerinde analiz ederek grafik arayüzünde gösteren ve/veya raporlayan bir platformdur.
Uygulama Bağımlılık Haritalaması neden ihtiyaç duyulur ?
Sanallaştırılmış veri merkezlerinin ve hizmetlerin çoğalması, bağımlılıkları izlemeyi giderek zorlaştırıyor. Uygulama haritaları genellikle karmaşık IT ortamlarını görselleştirmenin ilk adımıdır. Uygulama haritalama yazılımı ile uygulamaların hangi sunucularda çalıştığı, bağımlılıkları, envanter bilgilerinin sürekli güncelliği ve görünürlüğü sağlanmış olur. Bu bilgilerin güncel olması, alınacak karar ve aksiyonlarda servis kesintilerinin önüne geçebilmesini ve Veri Merkezi taşınma durumlarında doğru öncelikli planlamayı yapmaya olanak sağlar.
Helios-Platform sunucu sınırı var mı ?
Dağıtık sunucu mimarisi üstünde çalışan Helios-Platform ile maksimum 3000 sunucuya kadar desteklenmektedir.
Helios-Platform nasıl çalışır ?
Linux ve windows tabanlı işletim sistemleri üstünde ajanlar dağıtılır. Ajanları dağıtırken Linux tarafında manuel kurulum çok hızlı ve basit şekilde iletilen dosya ile yapılır. Dosyadaki kurulum kısmı çalıştırılması gerekir. Windows tarafında servis olarak çalışır. Her kurulan ajan sunucu yazılımına kayıt olur, Ajanlardan toplanan veriler listeye düşer ve listeye düştüğünde verileri sırasıyla göndermeye başlar. Verileri almak için belli periyotlar oluşturulur. Ajanlar bağımlılık kısmında gereklidir. Keşif kısmında ajanlara gerek yoktur.
Ajanların sunucuya getirdiği yük nedir ?
Sunucuya tahmini olarak ortalama %5 oranında bir yük getirebilir. (CPU için)
Üründe PoC yapılabilir mi? PoC için koşullar nedir? Kaç gün sürer ?
Müşterinin sanal sunucusu olmalı, sanal sunucu üzerinde sağlanması gerekli özellikler iletilir, daha sonra DVU tarafından demo lisans girilir. 14 gün boyunca 10 sunucuyu geçmeyecek şekilde demo yapılabilir. Canlı olarak bu sunucular arasındaki tüm etkileşim yönetim portali üstünden izlenebilir. PoC süresince sistemin tüm yetenekleri görüntülenebilir.
Lisanslandırma modeli nasıl oluyor ?
Sunucu bazlı lisanslandırma modeli vardır. Uygulama bağımlılık haritası, keşif gibi tüm özellikler bu lisansa dahildir. Ancak korelasyon modülü ayrıca API bazlı ücretlendirilir. Sisteme dahil olduktan sonra sunucu eklenecekse ek cihaz bedelleri ya da bir üst paket geçerli olacaktır.

Yardımcı olmamızı ister misiniz?

Çözüm için aşağıda bulunan bağlantıları kullanarak diğer yardım kanallarımızı inceleyebilir ve/veya destek taleplerinizi doğrudan teknik ekibimize iletebilirsiniz.

Yardım Masası