blog
GRAFANA’YI KEŞFEDİN! (2023)

Grafana, son yıllarda giderek daha popüler hale gelen açık kaynaklı bir veri görselleştirme ve izleme aracıdır. Dünya çapındaki kuruluşlar tarafından verilerini gerçek zamanlı olarak izlemek ve analiz etmek için kullanılır ve geleneksel izleme araçlarına göre çeşitli avantajlar sağlar. Bu yazıda Grafana'nın ne olduğunu, ne için kullanılabileceğini ve diğer araçlarla entegrasyonun neden önemli olduğunu keşfedeceğiz.

Grafana Nedir?

Grafana, birden çok kaynaktan gelen verilerin gerçek zamanlı ...

  • 16/02/2023
blog
eBPF’YE GİRİŞ (2023)

Genişletilmiş Berkeley Paket Filtresi (eBPF), ağ analizi ve güvenlik işlemlerinin verimli ve etkin bir şekilde yürütülmesini sağlayan güçlü bir teknolojidir. Geliştirilmiş performans, daha fazla görünürlük ve gelişmiş güvenlik gibi bir dizi avantaj sağlayarak, çekirdekte özel kodun güvenli bir şekilde yürütülmesine izin verir. Bu blog gönderisinde eBPF'nin ne olduğunu, ne için kullanılabileceğini ve neden önemli olduğunu keşfedeceğiz.

eBPF Nedir?

Genişletilmiş Berkeley Paket Filtresi ...

  • 16/02/2023
blog
VERİ MERKEZİ TAŞINMA PROBLEMLERİ (2023)

Günümüzün hızlı tempolu iş ortamında, birçok kuruluş en son teknolojiden yararlanmak, verimliliği artırmak ve maliyetleri azaltmak için BT altyapılarını yeni veri merkezlerine taşımanın yollarını arıyor. Ancak veri merkezi geçişi, dikkatli planlama, uygulama ve yönetim gerektiren karmaşık ve zorlu bir süreç olabilir. Kuruluşların karşılaşabileceği veri merkezleriyle ilgili bazı yaygın geçiş sorunları şunlardır:

  • • Planlama Eksikliği
  • Veri merkezleriyle ilgili en yaygın ...

  • 16/02/2023
blog
UYGULAMA KEŞİF & BAĞIMLILIK HARİTALAMASI NEDEN ÖNEMLİ? (2023)

Günümüzün dijital çağında, hemen hemen tüm işletmeler, operasyonlarının sorunsuz çalışmasını sağlamak için bilgi teknolojileri altyapısına ihtiyaç duyuyor. Bulut altyapısı, sanallaştırma ve konteynerleştirmenin yükselişiyle bilgi teknolojileri ortamı gün geçtikçe daha karmaşık hale geldi. Sonuç olarak, uygulamaları ve bağımlılıklarını yönetmek, veri merkezleri için önemli bir zorluk haline geldi. Uygulama keşfi ve bağımlılık haritalama (ADDM), bir ağ üzerinde çalışan tüm uygulamaları belirleme, bağımlılıklarını haritalama ...

  • 16/02/2023
blog
VERİ MERKEZİ PLANLAMANIN ENVANTER YÖNETİMİNDE ÖNEMİ (2023)

Veri merkezleri, büyük miktarda veriyi depolamak, işlemek ve yönetmek için gerekli altyapıyı sağladıkları için birçok işletme için kritik öneme sahiptir. Ancak, bir veri merkezini yönetmek, özellikle envanter yönetimi söz konusu olduğunda, karmaşık ve zorlu bir görev olabilir. Bu nedenle, envanter yönetimine odaklanan sağlam bir veri merkezi planlama stratejisine sahip olmak çok önemlidir. Envanter yönetimi, bir veri merkezi içindeki tüm donanım ve yazılım varlıklarının izlenmesi ve yönetilmesi sürecidir. Buna sunucular, ...

  • 24/03/2023